Ivo Kostecký

nástěnka jednoho ostravského nadšence do techniky

Ivo Kostecký

Jsem studentem Vysoké školy Báňské - Technické univerzity Ostrava a v rámci studia oboru Informační a komunikační technologie si rozšiřuji své obzory v programování, databázích, síťování i elektrických obvodech.

S oblibou se setkávám s technickými problémy a výzvami, u kterých rád nacházím funkční řešení. Zajišťuji taktéž podporu koncových uživatelů jak po stránce software tak i kompletní péče o hardware.
Postupně jsem získal zkušenosti s mnoha činnostmi souvisejících s údržbou, správou a servisem, mobilních zařízení, osobních počítačů a v poslední době také serverům a jejich infrastruktuře.

Ve volném čase se s oblibou věnuji sportování: cyklistice, míčovým hrám nebo obecně pohybu v přírodě. Skvělá technika, kterou používám pro vyčištění hlavy, je štípání dříví, kdy si navíc prohlubuji své motto: „Když to nejde po dobrém, použij větší kladivo.“

Obecně rád čtu, většinou jsou to nějaké odborné texty, nicméně pokud mám zvolit jinou literaturu, tak vybírám zejména válečně laděnou. Nejčastěji mě potkáte se čtečkou elektronických knih Amazon Kindle Keyboard v ruce.

A protože internet je mým nejčastější zdrojem informací pro řešení obtíží, rovněž do něj aktivně přispívám svými poznatky a zkušenostmi. Z toho důvodu vznikl můj osobně-znalostní blog, jehož celková návštěvnost a interakce čtenářů stále rostou.

Zajímám se

o odborné stáže a praxe v IT firmách. Pokud o nějaké víte, či dokonce nějakou sami nabízíte, dejte mi, prosím, vědět. Vždy se rád naučím něčemu novému...

Certifikace

Cisco CCNA certified Absolvoval jsem kurzy CCNA úrovně 1 až 4.
Cisco CCNP certified Dokončil jsem kurz CCNP Routing.
Oracle Academy Absolvent Oracle Academy, modulů
Database Design & Programming with SQL.
Windows User Group Student Pravidelně se účastním přednášek a školení platforem Microsoft.
Networking Academy Games kategorie NetRiders Účastník soutěže Networking Academy Games v roce 2012 a 2013.
Tieto Czech s.r.o Absolvent Tieto IT Academy
správa serverů Linux a Windows

Ivo Kostecký

VŠB-TU Ostrava FEI